Darmowy
bonus
25€

Mocna złotówka zmorą polskich hazardzistów

Ponieważ świat pokera online opiera się niestety na Dolarach i Euro, ich kurs może mieć duży wpływ na wysokość wygranych zarówno amatorów jak i profesjonalnych graczy. Ostatnimi czasy wartość $ lawinowo spada, co powoduje nieustający grymas na twarzy hazardzistów, których wygrane liczone są w amerykańskich „zielonych”.

Pewnie wielu z Was z nostalgią wspomina pamiętny 2000 rok, gdy $ kosztował powyżej 4zł. Od tego czasu dolar uległ względem złotówki spadkowi aż o 55%! W tym czasie wartość euro także zmniejszyła się o połowę. Słaby kurs dolara to głównie „zasługa” amerykańskich władz monetarnych i wiszącej nad Stanami Zjednoczonymi rychłej recesji gospodarczej. Jednak analitycy prognozują, iż jeszcze można mieć nadzieję. Jako  przykład wymieniają rynki finansowe innych państw, które niegdysiejszy krach niemalże sparaliżował, a mimo tego przezwyciężyły trudności i są obecnie w doskonałej kondycji.

Teraz pozostaje nam wierzyć, że $ ponownie stanie się synonimem bezpieczeństwa finansowego. Jednak nie możemy zapominać, że i ta sytuacja ma swoje zalety – zakupy w USA nigdy nie były tak bardzo tanie.

PS: Na dzień dzisiejszy, tj. 18.04, średni kurs dolara to 2,16PLN, a euro kosztuje dziś średnio 3,43PLN.

Zobacz także

  • Kasyno online to świetna zabawa
    Zaglądając do kasyn internetowych możemy bardzo przyjemnie spędzić czas na świetnej zabawie. Dzięki tak dużym możliwościom wyboru, jakie oferuje nam Internet są gracze, którzy traktują ...