Darmowy
bonus
25€

Mocna złotówka zmorą polskich hazardzistów

Ponieważ świat pokera online opiera się niestety na Dolarach i Euro, ich kurs może mieć duży wpływ na wysokość wygranych zarówno amatorów jak i profesjonalnych graczy. Ostatnimi czasy wartość $ lawinowo spada, co powoduje nieustający grymas na twarzy hazardzistów, których wygrane liczone są w amerykańskich „zielonych”.

Pewnie wielu z Was z nostalgią wspomina pamiętny 2000 rok, gdy $ kosztował powyżej 4zł. Od tego czasu dolar uległ względem złotówki spadkowi aż o 55%! W tym czasie wartość euro także zmniejszyła się o połowę. Słaby kurs dolara to głównie „zasługa” amerykańskich władz monetarnych i wiszącej nad Stanami Zjednoczonymi rychłej recesji gospodarczej. Jednak analitycy prognozują, iż jeszcze można mieć nadzieję. Jako  przykład wymieniają rynki finansowe innych państw, które niegdysiejszy krach niemalże sparaliżował, a mimo tego przezwyciężyły trudności i są obecnie w doskonałej kondycji.

Teraz pozostaje nam wierzyć, że $ ponownie stanie się synonimem bezpieczeństwa finansowego. Jednak nie możemy zapominać, że i ta sytuacja ma swoje zalety – zakupy w USA nigdy nie były tak bardzo tanie.

PS: Na dzień dzisiejszy, tj. 18.04, średni kurs dolara to 2,16PLN, a euro kosztuje dziś średnio 3,43PLN.

Zobacz także

  • Zagraj w kasynie online
    Już dziś zarejestruj się w kasynie internetowym, które jest dostępne w sieci dwadzieścia cztery godziny na dobę. Jedynym warunkiem, jaki musisz spełniać jest fakt, abyś ...